25.11.2020 23:17
Новини: Sunny eXtreme е официалният вносител за България на уиндсърф оборудване на фирмите: LoftSails, Exocet, F2 Windsurfing, Lorch, GUL, Ascan, Unifiber, MFC, Goya и Quatro. Продуктите може да видите в нашият Online магазин.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Контузии  (Прочетена 96489 пъти)
lubo
Буревестник
Публикации: 897

« Отговор #60 -: 28.09.2010 18:33 »

за сега изчезна и спирта :shock:Междух ушите май имам бая място :D

bords:Naish 75l, RRD 85l,Lorch 105l,AHD 130l.
sails: Lip Wave 4,2m2,NeilPride Alpha 4,7m2,Loft O2 5,3m2,,Loft Lip Wave 6,2m2,Loft O2 7,4m2
Venelin
Pro :)
Публикации: 1098

« Отговор #61 -: 28.09.2010 18:49 »

Е, повечко спиртец тури, де... Да напълниш дупката. За какво го пестиш?? Нали си имаш от оная хубавата ракия за пиене? Wink :D :D

"Do or do not. There is no try."

Board: Fanatic Shark 145 l.
Sails:   8.4 Loft O2, 6.5 BiC Cruiser, 5.2 Loft 360Free
Skills:  Freeride
Temper: Very friendly but aggressively unpleasant when annoyed
valko
Windmaster
Публикации: 673

« Отговор #62 -: 06.10.2010 11:19 »

за сега изчезна и спирта :shock:Междух ушите май имам бая място :D
Между ушите и леко долу се намира устата ти там ли сипваш  :D за да изчезва  Smile

Boards : Fanatic Bee 117l  , Naish Enduro 106l
Sails : Loft freerace 5.3m2 , Loft 360 free 6.5m2 , Neil Pride combat 5.0m2
lubo
Буревестник
Публикации: 897

« Отговор #63 -: 06.10.2010 11:38 »

Организмът ми така е привикнал на спирт,че на количества под 200-300гр. въобще не реагира :lol:Майтапа настрана,обаче рецептата на Венелин е безотказна,явно първият път не го бях направил както трябва.Сърдечни благодарности Вен OK

bords:Naish 75l, RRD 85l,Lorch 105l,AHD 130l.
sails: Lip Wave 4,2m2,NeilPride Alpha 4,7m2,Loft O2 5,3m2,,Loft Lip Wave 6,2m2,Loft O2 7,4m2
lukcheto
Off Line
Публикации: 2342

« Отговор #64 -: 06.10.2010 13:21 »

* lukcheto си има пък топче на реброто след това лято :D :D :D
(ще пробва с ракиен мехлем локално, да видим ще изчезне ли) Shocked :Q:

* lukcheto си ходи още с подут от вероятно счупване безимен пръст на крака.... (посрещнат при засилка за мушкане в налъма), колко познато,а?!

ПП Ако в градския транспорт някой ви скочи на бой само защото лекинко сте го настъпили по крака....да знаете на какво може да се дължи :D Аз в транспорта скоро няма се кача пак, по-добре пеша, а и обущата все още мога си нахлузя(въпреки подутинката), както и гумените ботуши :D Shocked :D

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
glum
Полъх
*
Публикации: 91

« Отговор #65 -: 07.10.2010 21:37 »

По време на днешното каране си спретнах една полу човка, в смисъл че почти не си отлепих краката от дъската и лекичко хлътнах във водата до носа на сърф. В резултат на това обаче нещо стана на левия ми крак. Карах още около 1:30 като постоянно чувствах нещо като лек гъдел или сърбеж в свивката зад коляното. Усещането е доста неприятно и не изчезва, сякъш ме лазят някъкви дребни насекоми. Като за капак сритах и налъма и пръста до кутрето ме понаболява. Както и да е, той по малко ме притеснява, случвало се е, но това на свивката ме плаши. Познато ли е на някой и знае ли лек или процедура и главно серьозно ли е? Предварително благодаря.
Gaitan
Полъх
*
Публикации: 69

« Отговор #66 -: 11.11.2010 23:10 »

За възпаления на ушите съм чувал за един стар номер на гмуркачите и водолазите - капват по капка зехтин в ушите преди гмуркане.
Това пречило да се изсушава тъпанчето, кото води до възпаления. (Но аз не съм го пробвал, защото не ми се е случвало да имам болки в ушите)

Exocet X-wave 103, Fanatic Falcon 90 145 l, Simmer X-flex 4.0, 5.3, Gaastra Poison 6.2, Neilpryde 7.4,
SHMIT
Буревестник
Публикации: 852

« Отговор #67 -: 12.11.2010 22:08 »

Като човек който е претърпявал и преодолявал множество травми и обиколил повечето спортни доктори (с много от тях сме на малко име). Започнал темата "купувам ново коляно" във форума на БАССЕС която току що проверих, има феноменакните 1 413 000 разглеждания. Ходенето при обикновенни доктори е безмислено. Спортистите трябва да ходят при спортни доктори.
Та аз в онази тема от години не пиша, но на Вас, тук, бих ви препоръчам добър спортен доктор. д-р. Максим Загоров. Хирург специализирал и посветил се на спортните травми. Д-р Максо е много запален сърфист, кайтист и скиор. Ще ви разбере проблема и ще Ви объре специално внимание тъй като е съпричастен към проблемите Ви. Д-р Загоров е "Личният" спортен доктор на БАССЕС. Спокойно може да му кажете че Шмит ви го е препоръчал! Ремонтирал е доста мои приятели, спортисти и всички са изключително доволни.

д-р. Максим Загоров - 0887 859 567

Доктора ми е задължен, така че името ми играе роля пред него и не се притеснявайте да се възползвате.
Успех на всички контузени и бързо възстановяване.

SHMIT
Буревестник
Публикации: 852

« Отговор #68 -: 12.11.2010 22:43 »

Сетих се и друго.
Аз доста често имам проблеми със схващания в раменете и болки в кръста.
По този повд ползвам спортен масажист- Милен Данков.
Д-р Данков ме "Оправя" натискайки ми разни точки които активират възпаленото място комбинирано с дълбок спортен масаж ефекта е божествен.
Най-хубавото е, че връщайки се от Острова или от ски, се обаждам на д-р Данков и си записвам часа. Пристигайки в София , или отивам в салона или той идва в нас, разпъва масажната маса и ми прави един час кеф ( За масажен кеф става въпрос)
Милен Данков - 0884 650 292
При него също спокойно може да спекулирате с името Shmit
Цените му са неприлично ниски и идва на място когато е необходимо (когато те мързи)
С Иво Чеширов го ползваме от доста време и сме много доволни

windsurf81
Полъх
*
Публикации: 5

« Отговор #69 -: 05.08.2011 16:59 »

Като човек който е претърпявал и преодолявал множество травми и обиколил повечето спортни доктори (с много от тях сме на малко име). Започнал темата "купувам ново коляно" във форума на БАССЕС която току що проверих, има феноменакните 1 413 000 разглеждания. Ходенето при обикновенни доктори е безмислено. Спортистите трябва да ходят при спортни доктори.
Та аз в онази тема от години не пиша, но на Вас, тук, бих ви препоръчам добър спортен доктор. д-р. Максим Загоров. Хирург специализирал и посветил се на спортните травми. Д-р Максо е много запален сърфист, кайтист и скиор. Ще ви разбере проблема и ще Ви объре специално внимание тъй като е съпричастен към проблемите Ви. Д-р Загоров е "Личният" спортен доктор на БАССЕС. Спокойно може да му кажете че Шмит ви го е препоръчал! Ремонтирал е доста мои приятели, спортисти и всички са изключително доволни.

д-р. Максим Загоров - 0887 859 567

Доктора ми е задължен, така че името ми играе роля пред него и не се притеснявайте да се възползвате.
Успех на всички контузени и бързо възстановяване.

Доктор Загоров асистира на операцията ми юни месец в Света София - предна кръсна връзка и два минискуса бяха заминали. Там наистина са добри за спортни контузии Smile
Rincewind
Вятърничав
Публикации: 232

« Отговор #70 -: 13.09.2011 14:28 »

Аз от последното каране май съм с едно ребро назад. Както винаги най-лошото падане беше на първия тегел, когато още не знаех къде се намирам. Отгоре на всичкото бях влязъл с шапка, която се опитваше да ми падне и в крайна сметка стана причина за човката. Опитах се да счупя гика с гърди, добре че бях с жилетка. Заболя ме, но след това карах поне 4 часа. На следващата сутрин (събота) стана доста зле, а последната нощ не съм спал от болка - просто не мога да се наместя, така че да не ме боли като дишам. Днес мисля да отида да се снимам. Някой имал ли е подобни терзания? Възможно ли е да е счупено, при положение, че карах цял ден почти без да го усещам? Нямам синини и подуто. Само ме боли като дишам и при определени движения.
Междо другото всякакви препоръки за обезболяващи са добре дошли.

Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект
lukcheto
Off Line
Публикации: 2342

« Отговор #71 -: 13.09.2011 14:52 »

Аз от последното каране май съм с едно ребро назад.

Да, възможно е, пукнал си го Shocked Симптомите са същите каквито аз имах миналата година след един уейвпот в който се метнах без протекторна жилетка Wink За съжаление няма какво да се направи особено, освен покой (станалото, станало, кеф цена няма!) и да изчакаш 40дни да зарастне :Q: Много е кофти положението когато дойде време да се спи, особено в началото (или пък ако искаш да викнеш на някой във водата), но това е положението. Аз умирах от болка като легнех по гръб, като говорех, неже ли да се смея Shocked
Да те предупредя, че след като се калцира, според зависи къде е пукнатото, се поавява едно топче. При мен то се появи на гърба и беше доста притеснително на вид за някакъв период от време (не чак толкова кратък!), помоему топчето натискаше и някакъв нерв защото на моменти изтръпваше, но лек и затова има : стреч, среща с терапевт който да затопли и кръвоснабди мястото един - два пъти и ще си чисто като нов :D Аз лично карах яко на обезболяващи като стана инцидента защото имах ученици във водата и се налагаше да им давам наставления, поради тази причина обезболяващото Advil свърши работа, иначе беше нетърпимо...
Пожелавам ти бързо зарастване и на вода, че прогнозите предстоят! --< --< --<

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
Rincewind
Вятърничав
Публикации: 232

« Отговор #72 -: 13.09.2011 17:09 »

Пожелавам ти бързо зарастване и на вода, че прогнозите предстоят! --< --< --<

Мерси за пожеланието OK Дано да съм в състояние да намажа още поне 1-2 карания тази есен  :D
Иначе току-що си направих рентгенография и се оказа, че има много лека фрактурка, която аз така и не успях да видя. Рентгеноложката казала да не карам това дето съм карал (по време на падането) за около месец  :D :D :D и това е.

Дано да се спи тази нощ.

Явно трябва да се разгрява по-добре и да се внимава, особено в началото на играта.

Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект
Юли
Администратор
Публикации: 5287

« Отговор #73 -: 14.09.2011 01:58 »

За съжаление загрявката не пази ребрата, но е задължителна за предпазване от травми. След седмица ще намалее болката, до месец няма да усещаш нищо.... clover

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, PureLip 4.7, 4Wave 5.4, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5. Envy 12
vandal
Windmaster
Публикации: 683

по-добре от гика, от колкото от мотика

« Отговор #74 -: 18.09.2011 21:47 »

почти всяка седмица имам по нещо ново...крака, колена, стави, натъртвания и какво ли не още....да чукам на дърво, нищо по-сериозно.

Имам нещо на ръката...дори не знам кога и как. Дясната ръка, от горната страна на лакътя ме боли доста, особено като го сгъвам. Доста ми е болезнено когато нося нещо по-тежко. Мажа с разни помади, но не помага. Вече е така около няколко седмици...не ми се ходи по доктори, защото не е счупено (предполагам щеше да боли много повече) но не ще и да минава...

последните 2 пъти като ходих (за други контузии) постоянният отговор бе - търпи, ще мине...ами този път съм решил да търпя на моя глава, само дето не минава.

кара каквото му попадне...

http://www.windsurfyoga.eu/

https://www.facebook.com/WindSurfYoga
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-горе
Печат
Отиди в: