03.12.2020 00:18
Новини: За водните екстремни спортове, плуване и гмуркане предлагаме екипировка на фирмите:  Bare, Sooruz, Ascan, GUL, Aquasphere, Aqualung, Beuchat, World Industries, AirHead, DryPak и Spokey.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Контузии  (Прочетена 96838 пъти)
bodanov
Полъх
*
Публикации: 44

« Отговор #105 -: 23.07.2012 15:58 »

Ще си позволя да цитарам целият пост на колега (massada) от байк форума, където лично за мен е описана супер достъпна, природна и вероятно ефективна диета за стави, ето го:
"дневната доза витамин С може да си я набавиш с един лимон.за витамини на хапчета не ти препоръчвам от тях организма усвоява около 20% а от естествен продукт 100%.докато дойде сезона на шипките (есента) спокойно може да хапваш по лимон или портокал на ден.а това че не ядеш плодове и зеленчуци на мен ми звучи направо ужасяващво.аз в момента сам само на портокали и банани  опитай се поне едно ядене на ден да ти е само от плодове и зеленчуци подкрепено с 3 филли маргарин .има едно много яко ядене за укрепване на ставите.иди където има мелница и искай трици да трици-у вас сте си ги изчистиш ако има клечици и люспи.слагаш мяко да речем 500мл да заври след това започваш да добавяш с една лъжица от триците докато се посгъсти,оставяш да поври 5 мин и го свалях.изчакваш го да позастине и му добавяш 2-3 лъжички мед.това е една чудестна закуска много е вкусна и много засища.нищо че запарени трици звучи малко прасешко аз си го наричах закуската на Nesstle  триците са най богатата на глюкозамин храна-много скъпи лекарста се опиитват да го синтезират но най успесно се усвоява от триците . тия компоненти които се съдържат в триците и витамин С е всичко от което се нуждае организма и ставите.от исключително важно значение е и психичската ти настройка,живей с мисълта че всичко ти е наред и нямаш проблеми не се ослушвай за всяко пукане по тялото си-само на умрелите не им пука нищо.между другото може да си дадеш и малко почивка карай по малко не се претоварвай.даже ако требва си дай пълен покой-да речем никакво колело 6 месеца поне ,ако не се усещаш готов за каране."
Закуската с трици съм я пробвал макар и с овесени, които си купувам от магазина и са ми доста по-вкусни дори и не варени. Дали си внушавам или работи, но редовната закуска ми спести пролетнта болка в колената.
dee
Windmaster
Публикации: 678

www.archstudioperfect.com

« Отговор #106 -: 25.07.2012 09:13 »

Баба ми навремето ходеше на колене за да облекчава болката. Не знам това дали е научно обосновано. Аз също усещам болка в колената това лято, въпреки, че не карам много. Може би не трябва да следя темата... hmmmm Но пък идеята за овесените ядки и цитруса е добра, особено на фона на варените домуски крачета  Shocked

RRD Freestyle Wave 90
Exocet SL 71 - 118l
Search 4,2
Force 5,3
Fusion 6,1
Ride 7
ibajlo
Духовит
**
Публикации: 173

« Отговор #107 -: 26.07.2012 11:25 »

Аз правих операция на менискус преди месец - частично премахване. Предната кръстна връзка се оказа също частично скъсана, но си остана такава без намеса. Миналата седмица карах на нашто море с някаква ренталска дъска... още ме боли Sad Нарочно не си бях взел матряла - за да не се изкушавам. Натискането и придърпването на дъската в налъмите очевидно доста товари коленете - особено на по-слаб вятър, с по-големи дъски и платна. Когато са здрави, не усещаш. Когато не са... Скапано.

Мой приятел доктор ми препоръча да ям всеки ден по една купа ПАЧА за по-бързо възстановяване. За съжаление не съм виждал никъде да се продава тая вкуснотия тука. Ако някой знае таен пача-ресторант, моля да пише. Ако някой може да препоръча пача-алтернативи, също да пише :-O-:
привет, аз знам такъв ресторант.
намира се на спирка Алана. ресторанта се казва Земляк.   Smile

brrrrrrrrrrrrr
ibajlo
Духовит
**
Публикации: 173

« Отговор #108 -: 26.07.2012 11:39 »

Това с млякото и триците е добре. друго лекарство за болки в коленете масаж с прясно набрана коприва. много облекчава ревматични болки.

brrrrrrrrrrrrr
daniel
Отнесен от вихъра
Публикации: 425

SeaWolf

« Отговор #109 -: 03.08.2012 10:31 »

В началото на лятото и мен започнаха да ме болят колената - направих снимка и жестоката присъда на възрастта и спортуването през годините си каза тежката дума - износване на ставния хрущял.. Порових из интернет и намерих сладната статия:
http://bodytime.bg/%D1%81-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5/
след нея отново порових да потърся хранителна добавка, която оптимално да съдържа тези съставки. При търсенията на първо място ми излизаше Артростоп рапит +... Ставайки "жертва на рекламата" винаги пропусках да разгледам съставките на продукта... както и да е... има и промоции от него. Лично аз, имайки впредвид факта, че когато седнех - после направо куцах от болки, усетих почти пълно облекчение след около месец, а сега след като пих 60 дни х 3 пъти дневно - вече не усещам болка... Не рекламирам пищо - просто споделям опит. Може да има и други добри хронителни добавки, но цената им от това, което намерих е по-висока.

Адреналинът е най-добрия наркотик.... Smile)
lukcheto
Off Line
Публикации: 2342

« Отговор #110 -: 03.08.2012 12:26 »

Дани, добре е че си намерил лек който да ти повлияе добре. Операции от този модел са много скъпи затова е добре да не спираш да лекуваш и да мислиш за проблема оттук насетне, дори и с облекчението което си постигнал в момента и което само по себе си е радостна новина.
Ето това е медикамента който на мен ми предписаха: хондросейф и който се продава в интернет по-скъпо отколкото във веригата Ремедиум (24лв). Като цяло продуктът е много ефективен, но стига за един месец ако се пие 2х1 на ден, ако се отиде на вариант 1 на ден, разфасовката стига за два месеца. Когато се пие е хубаво да се почива преди да се пие отново, но това важи за повечето добавки и предполагам го знаеш. Хубаво е когато си правиш програма с добавки да се консултираш със специалист за да може компетентно да ти каже колко време да почиваш и до колко може да продължава приема на медикамента в дългосрочен план, понякога е добре един продукт да се замести с друг аналогичен. В твоя случай за всичко трябва да си безобрзно прецизен и педантичен в приема за да има някакъв резултат. Суплементите помагат, но не лекуват затова и резултатите се очакват сравнително дългосрочно.
И накрая, правилното трениране и натоварване/пазене е най-важното, трябва да забравиш за някои видове упражнения, но пък да прибавиш на тяхно място други. Включи плуването в програмата за трениране в комбинация със стреч упражнения (пилатес,йога).
Успешно възстановяване и не спирай да се движиш! Не на последно място, духът и позитивността са над всичко! @->-

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
Venelin
Pro :)
Публикации: 1098

« Отговор #111 -: 03.08.2012 18:04 »

Ето - колко време мина, а аз ни едно свинско краче не съм изял. Баща ми предложи да ми направи пача в Стара Загора, но нещо не можем да се стиковаме. А и на неговата възраст не ми се ще майка ми да раздава жълти картони, макар че имат тенджера под налягане :D

Затова току-що си купих "Артростоп Рапид Плюс" по препоръката на Дани. \0//  Пил съм преди време "Animal Flex". Има комбинация от същите ключови съставки. Много добре ми действаше, но нещо не мога да го открия в кварталното зоб-магазинче, а по интернет не ми се ще да поръчвам, нито да бръмча и да го търся из други зоб-магазини.

След карането в Поморийското езеро миналата седмица нищо не ме боля. Сигурно защото водата му е лечебна Smile

"Do or do not. There is no try."

Board: Fanatic Shark 145 l.
Sails:   8.4 Loft O2, 6.5 BiC Cruiser, 5.2 Loft 360Free
Skills:  Freeride
Temper: Very friendly but aggressively unpleasant when annoyed
Sunny
Администратор
Публикации: 6439

« Отговор #112 -: 06.08.2012 09:36 »

Там има едни лечебни змиорки, които в комбинация с лечебната кал правят чудеса с коленете Yes Yeee Yes

Windsurf:
3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave
Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force Envy 5.0, 6.0, 10.5, 13.5, Liquid Force WoW 8, Board Liquid Force Drive 134cm
daniel
Отнесен от вихъра
Публикации: 425

SeaWolf

« Отговор #113 -: 06.08.2012 13:07 »

Успешно възстановяване и не спирай да се движиш! Не на последно място, духът и позитивността са над всичко! @->-
Благодаря Нети !!!! Не съм спирал изобщо с движенията - като на пружинка съм. Както каза малката ми дъщеря: "Тате, ти скоро няма да остарееш - енергичен си !!!!" Спортувам си редовно аз - лошото е, че вече толкова ми се кара, че чак сънувам... а май няма скоро да имам възможност...  wall  wall  wall

Адреналинът е най-добрия наркотик.... Smile)
Robby Naish
Вятърничав
Публикации: 251

« Отговор #114 -: 06.08.2012 13:34 »

Уж помага и яденето на пилешки хрущяли :-O-:

The Best Of The Best
Pavel_Gr
Вятърничав
Публикации: 265

Concerned with boundaries? Imagine no limits!

« Отговор #115 -: 04.03.2013 19:18 »

Миналото лято и при мен се появи проблем в дясното коляно. Хич не му давах мира и почна да потраква в ставата. Ходих на ортопед, видя го и каза: "Спортуваш нали? Дай му почивка и си вземи наколенка." Та дадах му малко мира, купих спортна наколенка и да чукна на дърво помогна - отмина, макар да се появяваше при смяна на времето и продължително натоварване. Сега изобщо не се обажда, но и не го товаря толкова, колкото през летния сезон....

Naish FreerideSlalom 95l / Exocet Cross 104l / RRD X-Fire V5 122l.
Neilpryde Zen 5,5m2 / Neilpryde Hellcat 6.7m2 / Neilpryde H2 7.7m2 / Point7 AC-K 8.5m2
topa
Полъх
*
Публикации: 60

« Отговор #116 -: 16.03.2013 16:53 »

И от мен споделяне на "малко" опит:
- ампули "Хиалурген"-представляват специално разработена комбинирана формула,съдържаща хиалуронова кисилина-50мг.+хидролизиран колаген тип II-1000mg.,+Vit.C-500mg.,+Vit.B3-16mg. и всичко това в 1 ампула, която се приема перорално по 1 на ден преди закуска. Поради развитата нова технология(възможност на макромолекулите да се резорбират директно) , тези нови продукти не се налагат да се инжектират в ставата (което е мн. рисково, независимо от добрата лекарска техника)!!! За оптимален ефект препоръчвам, в зависимост от времето, предвидено за почивка,2курса по 3месеца ежедневен прием, за да се получи ефект на натрупване на хиалуронова киселина в ставите, която, както знаете, е основна съставка на синовиалната течност.
Да не прозвучи като реклама на този продукт, но аз го ползвам вече  и има забележим ефект наистина след втория тримесечен курс. Дано съм бил полезен! ty

Loft Switch Blade 7.8/Loft Switch Blade 7,3/Loft Oxigen 7.8/Loft Oxigen 7.3/, Loft Oxigen 6,8/ Loft Oxigen 6,3/Loft Oxigen5,8/ Loft Lip Wawe 6,2/Loft Waweskape 5,2
Exoset Xmоve 138l.
Exoset Xmоve 119l.
Vancho laifa
Отнесен от вихъра
Публикации: 440

« Отговор #117 -: 16.03.2013 18:56 »

Както казваше един мой приятел - Отваряш ID-то, прочиташ вътре какво пише, затваряш и си сипваш еДно  oops

إيفان الحياة
mihailt
Вятърничав
Публикации: 241

« Отговор #118 -: 17.03.2013 00:21 »

Прав е Ванчо, може и едно аспиринче, но само в нужда. И аз страдам от колене и кръста, ама с лежане и медикаменти не минава. Оправям се с масаж и движение. Още навремето в казармата лекаря ми каза ' нищо ти няма на краката- повече физкултура, спорт , туризъм и готово'

50г., 72кг., начинаещ
JP130l,Starboard carve111l,Tabou3s 97l
Simmer 5.6, Gaastra 6.7 с два камбера, Gaastra 3.7, 4.7, 4.2.
Aragorn
Полъх
*
Публикации: 56

« Отговор #119 -: 23.07.2013 18:40 »

Липсата на добра загрявка е основната причина за травми,10-ина минути раздвижване преди каране са достатъчни,спестяват доста болки и хапове.
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-горе
Печат
Отиди в: